Jak urządzić sobie salon z kuchnią w bloku?

21 maja 2018

Mieszkasz w bloku? Twoje mieszkanie nie jest przestronne. Marzą Ci się zmiany? Chciałbyś, aby twoje mieszkanie nabrało przestrzenni? Podobają Ci się kuchnia  połączone z salonem lub salon z kuchnią. Zastanawiasz się jak urządzać sobie salon z kuchnią w bloku? Oto najlepsze i najbardziej popularne rozwiązanie:

Aneks kuchenny zamiast kuchni: 

Zamiast kuchni wydzielonej jako osobnego pomieszczenia można pomyśleć o wyburzeniu ścianki dzielącej kuchnię i salon. W zamian zagospodarować miejsce na stworzenie aneksu kuchennego. Decydując się na aneks kuchenny musimy jednak pamiętać, aby spełniał takie same funkcje jak normalna kuchnia. Zatem przy jego projektowaniu dużą uwagę należy poświęcić na zagospodarowaniu i ustawieniu w odpowiednich miejscach sprzętu takiego jak: kuchenka, lodówka, płytę grzewczą, piekarnik. Również ważne jest prawidłowe ustawienie zlewozmywaka, blad na przygotowywanie posiłków. Aby wszystko nam się pomieściło przy jednoczesnym jak najmniejszym zagospodarowaniu metraża warto zainwestować w sprzęty do zabudowy. Dzięki czemu zaoszczędzimy znacznie miejsca a nasz aneks kuchenny zrobi się bardziej funkcjonalny. W przypadku gdy dysponujemy dużym pomieszczeniem możemy zaplanować i zaprojektować sobie tzw. wyspę przez co kuchnia  uroku i nowoczesności, a równocześnie przygotowanie posiłków będzie dla nas czystą przyjemnością. Niestety w przypadku małych kuchni należy zrezygnować z tego rodzaju rozwiązań. Gdyż nasza już mały aneks kuchenny ulegnie jeszcze pomniejszeniu. Dla posiadaczy małych aneksów kuchennych zaleca się zamontowanie szafek o gładkiej fakturze i jasnej kolorystyce.

Mamy zatem już zagospodarowane miejsce, gdzie znajduje się aneks kuchenny. Co zatem zrobić z resztą wydzielonego miejsca?

Salon z kuchnią. 

Pora na stworzenie obok powstałego aneksu kuchennego salonu. Miejsce to jest pomieszczeniem, w którym będziemy odpoczywali, oglądali telewizor, spożywali posiłki. W związku, iż będzie miejscem spełniającym wiele funkcji należy go dobrze zaprojektować wykorzystując każdy metr kwadratowy. Aranżując salon należy jednak pamiętać o zasadzie proporcjonalności. Co przez to należy rozumieć? Otóż meble, które się w nim będą znajdowały muszą być w podobnych, o ile oczywiście jest to możliwe rozmiarach w szczególności sofa i stół.  Salon można podzielić na dwie strefy: strefę odpoczynku i strefę spożywania posiłków. W przypadku części salonu, która pozwoli na odpoczynek należy zainwestować w wygodną sofę, która będzie stanowić punkt centralny. Zatem jaką wybrać? Otóż najbardziej polecane ze względu na swoją gospodarność są sofy narożne. Są one tak samo funkcjonalne jak tradycyjne sofy, jednakże ich plusem jest zajmowanie znacznie mniej miejsca. Na przeciwko sofy warto postawić stolik lub ławę, która posłuży nam na położenie czegoś do picia lub przekąsek. Na przeciwko ustawionej sofy na ścianie powinien zostać zamontowany telewizor oraz meble, które będą go obtaczać. W ten sposób została stworzona jedna z części salonu.  Druga część to miejsce jadalni. W celu zachowania komfortu jedzenia posiłków należy postawić stół wraz z krzesłami.  Aby w dalszym ciągu zachować funkcjonalność i przejrzystość mieszkania warto je ustawić jak najbliżej kuchni. Dzięki czemu przynoszenie posiłków znacznie się skróci i nie narazisz części wypoczynkowej na częstsze zabrudzenia.

Przedstawiony powyżej sposób to idealne rozwiązanie dla zarówno małych, średnich jak i dużych mieszkań. Większego znaczenia również nie ma fakt, czy twoje mieszkanie jest wybudowane nowym czy też starym budownictwie. W przypadku dobrego zaprojektowania naszego mieszkania można go unowocześnić poprzez stworzenie salonu z kuchnią. Jest to rozwiązanie, które stosuje się bardzo często, żeby nie powiedzieć wyłącznie w nowym budownictwie. Jednakże, aby tak zagospodarowanie pomieszczenie razem ze sobą  zagrało należy je przede wszystkim dobrać kolorystycznie. Najbardziej popularne są kolory jasne, które oprócz przejrzystości i optycznego powiększenia również pomagają nam stworzyć elegancki klimat.

Zanim jednak zdecydujemy się na remont i wybieranie mebli warto usiąść i przeanalizować czego oczekujemy? Wiadomo, iż najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów i zlecić zaprojektowanie salonu z kuchnią projektantowi. Jednkaże nie każdy może sobie na taką formę wsparcia pozwolić. W związku z czym, warto postawić na tradycyjność w nowoczesnym wydaniu.

 

.e

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =