Jak urządzić sobie pokój

13 czerwca 2018

Urządzenie pokoju we własnym stylu jest ważnym elementem w Twojej osobowości. To czym i w jaki sposób się otaczasz mówi nie tylko o Tobie, ale i na Ciebie wpływa. Podczas urządzania pokoju w bloku, należy wziąć pod uwagę powierzchnię do zagospodarowania, z jakiej strony znajdują się okna i jaką funkcje ma dany pokój sprawować.

Dalej koniecznie ustal swój budżet jakim dysponujesz, a następnie priorytety odnośnie funkcji mebli i dodatków. Co musi znajdować się w danym pokoju, a co natomiast nie jest Ci całkowicie potrzebne. Przykładowo w pokoju gościnnym dla Ciebie okaże się niezbędna sofa z wielkimi poduszkami, a elementem zbędnym będzie lampa stojąca przy tej kanapie.

Najważniejsze jest, to aby dostosować pokój do Twojego stylu życia, tak aby było wygodnie każdego dnia.

Jest kilka istotnych rzeczy, o których dobrze, abyś pamiętał przy urządzaniu pokoju. Pamiętaj o tym, że musisz gdzieś usiąść i odpocząć po swojej pracy, a kanapa, fotel czy pufa ma odpowiadać Twoim normom. Nie rob nic na siłę, dostosuj każdy element pod siebie. Oprócz miejsca do siedzenia dobrze mieć też gdzie postawić szklankę z wodą, a więc potrzebujesz stolika, komódki lub stołu z kilkoma krzesłami, aby wygodnie przyjąć gości. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i od tego jaki pokój urządzasz.

A teraz kilka ważnych rad dla Ciebie: nie stawiaj telewizora na przeciwko okna, bo będzie odbijało Ci światło, zawsze wybieraj wygodne i praktyczne meble, nie zawsze cena jest najważniejsza, jeśli masz mało metrów kwadratowych, to pozostaje możliwość iść w górę.

Kilka słów o ostatniej radzie. Wiele firm oferuje ciekawe systemy pozwalające więcej zmieścić w domu, wieszaki na odzież, które przyciągaj się spod sufitu lub obrotowe wieszaki na buty, szafki wnękowe, lub wysuwający się blat nad łózko. Jeśli dysponujesz mniejszym metrażem możesz zawsze wspomóc się ciekawym systemem meblowym, który możesz kupić do zamontowania samemu lub wezwać fachowca, który dostosuje indywidualnie pod Ciebie i Twoje wymagania wiele opcji, które usprawnią przechowywanie rzeczy w mniejszych pomieszczeniach.

Dopiero, gdy masz meble i pochowałeś już swoje rzeczy możesz zabrać się do ostatnich szlifów i nadać temu pomieszczaniu znaczącą energię, która opisze Ciebie. Oprócz tego, że wskazałeś się już sprytem i wykorzystałeś nowoczesne metody zagospodarowania metrów kwadratowych, to teraz dopieścisz swój pokój do końca. Możesz dobrać odpowiednie zasłony, plisy lub rolety na okna. Każda z nich nada innego ciepła twojemu pokojowi, ponieważ przez każdy materiał promienie słońca inaczej się rozbijają i inaczej otaczają Twoją rzeczywistość.

W odpowiednim miejscu zawieś ramkę ze zdjęciami swoich bliskich. Zdjęcia pozwalają zapomnieć i pamiętać. Możesz zapomnieć, ale one Ci przypomną jak było kiedyś, a więc umieść w takiej ramce, te najważniejsze dla Ciebie chwile. Na innej ścianie zawieś obraz lub poproś artystę, który do Ciebie przemawia, aby namalował na niej coś, co określi Ciebie. Niech ten kawałek ściany przemawia i przypomina Ci każdego dnia jak wspaniałe jest życie i dlaczego uwielbiasz ten pokój. Kiedy odwiedzi Ciebie ktoś po raz pierwszy ma od razu zobaczyć ten malunek i powiedzieć: „nie znałam/łem Ciebie z tej strony”. To Twoje miejsce, Twój azyl, a więc zaszalej i określ siebie. Na parapecie ustaw kwiatka, jeśli zapominasz podlewać kwiatki, to ustaw tam sobie świeczkę zapachową lub figurkę zakupioną z ostatnich wakacji. A teraz miejsce na książki, gry i inne umilacze dnia codziennego. Takie rzeczy powinny stać w miejscu łatwo dostępnym dla Ciebie, tak aby Ci przypominały, że nie tylko pracą człowiek żyje.

Urządzanie mieszkania w bloku jest etapem jak każdy inny. Taki proces ma sprawiać Ci przyjemność, a efekt dawać radość i satysfakcję. Według jednych minimalizm jest najlepszy, a według innych przepych dodaje uroku. Wszystko zatem jest w Twoich rękach, działaj, eksperymentuj – innymi słowy dostosuj pod siebie. To Ty tam będziesz żyć, odpoczywać i podejmować życiowe decyzje. To Twoja oaza spokoju.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × one =