Jak urządzić sobie garderobę w bloku?

21 maja 2018

Mieszkanie w bloku to najczęściej układ pomieszczeń, który musi pozostać nienaruszony, gdyż wszelkie ingerencje w przebudowę układu i rozmieszczenia pomieszczeń wiążą się z pozwoleniem władz budynku, ograniczeniami w dopływie mediów (woda, prąd, gaz) dla sąsiadów. Jeśli mieszkanie musi pozostać w swojej niezmienionej formie, a Ty pragniesz posiadać swoją, własną, idealną garderobę, masz do dyspozycji kilka możliwości, z których chociaż jedna z pewnością trafi w Twój gust oraz możliwości Twojego mieszkania.

Rozejrzyj się, niewykorzystana przestrzeń idealnym miejscem na garderobę…

Często doświadczamy takiej sytuacji,kiedy nie zdajemy sobie sprawy z posiadania pewnych rzeczy. Zapominamy o tym, że coś kupiliśmy, chowamy pewne elementy w obawie przed złą (a może rozsądną?) opinią partnera. Analogicznie, przebywając codziennie w mieszkaniu, jego układ staje się zapamiętywalny, oczywisty. Nierzadko nie zauważamy nawet, ile ciekawej aranżacyjnie przestrzeni czai się w zakamarkach mieszkania. W większych mieszkaniach projektowane były pomieszczenia w przedpokoju, służące jako pomieszczenie techniczne na akcesoria gospodarcze. Takie pomieszczenie może z powodzeniem pełnić funkcję garderoby, jeśli usunie się środki czystości, a dzięki zestawom części, potrzebnych do zbudowania garderoby, powstaną praktyczne wieszaki, półki, Garderoba, stworzona w miejscu pomieszczenia technicznego nie będzie przestronna, lecz pojemna i głęboka, co pozwoli pomieścić w niej wiele ubrań i przedmiotów. Jeżeli w przedpokoju znajduje się jakaś niewykorzystana wnęka, warto zaadaptować ją na garderobę, wykorzystując wspomniane wcześniej elementy do samodzielnego stworzenia systemu półek i wieszaków. Jeżeli w pokoju znajduje się wnęka, można z powodzeniem przeznaczyć ją na garderobę. Do dyspozycji masz dwa sposoby realizacji takiego planu, a wymarzona garderoba szybko będzie gotowa do zawieszenia w niej ubrań.

Dwa sposoby wykonania garderoby w bloku…

Pierwszym, łatwiejszym sposobem, jednak wymagającym oczekiwania na produkt, jest zastosowanie w dostępnej wnęce szafy na wymiar, obudowanej z trzech stron, bez podłoża. Drugą opcją jest wykorzystanie dostępnej przestrzeni, poprzez samodzielny wybór, projekt i realizację garderoby z elementów systemu, tworzącego po połączeniu praktyczną garderobę. Drugi sposób, z pewnością bardziej satysfakcjonujący, wymaga pomocy drugiej osoby. Gotowe elementy należy odpowiednio dopasować do wymiarów pomieszczenia, by cieszyć się komfortem na co dzień. Elementy garderoby muszą zostać z przedniej strony obudowane drzwiami. Jeśli nasze pomieszczenie nie posiada dostępu do światła dziennego, warto zadbać o odpowiednie doświetlenie sztucznym światłem oraz wentylację. Wspomagać ją można niedużym wentylatorem, wprowadzającym ruch powietrza, by zminimalizować ryzyko  nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu.

 Gotowa garderoba w bloku, rozwiązaniem dylematu

Najprostszym jednak rozwiązaniem, aby cieszyć się garderobą w bloku, jest zakup i umiejscowienie w miejscu przeznaczonym na garderobę, szafy garderobianej. Pojemne szafy, wyposażone zarówno w drążki do zawieszenia ubrań na wieszakach, jak i w półki do ubrań ułożonych, często posiadają w wyposażeniu oświetlenie oraz starają się spełnić wiele funkcji jednocześnie. Dostępność różnych rozmiarów i kolorów szaf, to zaleta przy dostępności miejsca w mieszkaniu. Szybkość realizacji wymarzonej garderoby również jest gwarantem sukcesu. Gotową szafę, pełniącą funkcje garderoby, można wygodnie przetransportować w dowolne  miejsce mieszkania, jak również do innego budynku podczas przeprowadzki. Garderoba systemowa, będzie musiała pozostać w miejscu, które zostało dla niej zaplanowane, nie ma możliwości przeplanowania garderoby.

Każda garderoba, malusieńka w bloki, w formie przestronnej szafy, czy też duże pomieszczenie w domu, powinna posiadać lustro, które umożliwi podgląd całej sylwetki pod doborze stroju. Miejsce do prasowania jest bardzo praktyczną przestrzenią w garderobie, umożliwia ergonomiczne postępowanie z praniem, które po wypraniu i wyprasowaniu może trafić na półkę oraz wieszak, w ramach tego samego pomieszczenia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + 17 =