Dekoracja balkonu, jak zrobić to dobrze

16 maja 2018

Coraz więcej ludzi decyduje się na zamieszkanie w aglomeracjach miejskich. Powodów jest wiele, podobnie jak wad i zalet. Z pewnością nie każdy mieszkaniec miasta może pozwolić sobie na wielkopowierzchniowe mieszkanie, które spełnia jego oczekiwania. Większość decyduje się na małe lokum, w którym przebywają kilkuosobowe rodziny. Zwłaszcza latem większość osób przebywających w mieście marzy o kawałku zieleni, gdzie można odpocząć lub się poopalać. Te oczekiwania może spełnić balkon, który zaaranżowany w odpowiedni sposób może stanowić naprawdę klimatyczne miejsce, w którym z wielką przyjemnością można spędzić zarówno poranek, z gorąca kawą, upalne popołudnie z przyjaciółmi, jak i romantyczny wieczór z ukochanym. Kilka prostych trików może przemienić szaroburą przestrzeń z betonu we wspaniałe miejsce do odpoczynku. Po takiej aranżacji balkon będzie budził podziw sąsiadów, ale przede wszystkim zadowolenie właściciela.

Zacznij od podstaw, czyli jak zaaranżować podłogę.

Podstawowa wersja balkonowej podłogi to po prostu wylewka z betonu. Jeśli ktoś wcześniej zadbał o wyłożenie jej płytkami lub innym materiałem, to z pewnością nadaje to już miejscu charakteru i zdecydowanie działa na plus. Gdy balkon to po prostu betonowa wylewka nie trzeba martwić się o dodatkowe koszty związane z kładzeniem materiałów podłogowych i opłaceniem fachowców, można to zorganizować w tańszy i równie efektowny sposób. W przypadku balkonów świetnie sprawdzi się sztuczna trawa, która będzie imitować podłoże działki czy zielonego podwórka. Ten materiał dostępny jest w większości sklepów budowlanych i sprzedawany jest na metry. Jeśli kogoś nie przekonuje taki sposób, to można pokryć nieestetyczną podłogę inną wykładziną, np. miękkim dywanem. Zastosowanie miłej w dotyku tkaniny spowoduje,że na balkonie będzie można przebywać nawet boso, a każde zetknięcie z materiałem będzie przyjemnym doznaniem. Alternatywą są również wykładziny z linoleum, które będą bardziej praktyczne, ponieważ łatwo można je czyścić. Montaż też jest mniej skomplikowany, ponieważ szybciej można dociąć poszczególne elementy. Z pewnością jest to też tańsza opcja. Podsumowując, podłogę balkonu najlepiej zabezpieczyć wybraną wykładziną dostosowaną do potrzeb i oczekiwań.

Pomyśl o dodatkach, czyli jak nadać charakter balkonowi.

Balkony w bloku są najczęściej skupione blisko siebie, a na przeciw mieszkają kolejni ludzie. Z pewnością nie ułatwia to swobodnego spędzania czasu i nie zapewnia prywatności. Dla osób ceniących sobie swobodę, istnieje pewne rozwiązanie. Na stałe można przymocować drewniane siatki albo plastikowe słupki, a następnie posadzić kwiaty pnące, które pokryją stelaże. Jednak należy pamiętać, że to rozwiązanie stałe (chociaż można oczywiście zdemontować projekt w każdej chwili), a kwiaty potrzebują czasu do wzrostu. Poza tym taka konstrukcja, oprócz osłony od niepotrzebnych gapiów, zamknie także dopływ słońca. Innym rozwiązaniem są płócienne zasłony, które można przypiąć od góry i dowolnie upiąć, zasłaniając widok, przesuwając na boki. Dobranie odpowiedniego koloru lub wzoru nada również specyficznego charakteru wnętrzu. Lepiej jednak zdecydować się na jaśniejsze kolory, by nie pomniejszać optycznie balkonu. Dopracowanie elementu zasłon, pozwala zająć się dalszymi etapami wystroju. Na balkonie sprawdzi się jakiś stolik, gdy powierzchnia pozwala na umieszczeni standardowego, to świetnie, gdy miejsca jest mało można zamontować na barierce stolik składany, który można złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie. Balkon kojarzy się przede wszystkim z kwiatami, których nie powinno tam zabraknąć. Kwiaty można posadzić w donicach i ustawić na parapecie bądź zawiesić na barierkach albo przygotować półki (np. modne z drewnianych skrzynek) i zawiesić je na ścianie, by nie tracić cennego miejsca. Świetnie sprawdzą się różnego typu elementy dekoracyjne wiszące, np. lampki, sznurki, lampiony. Wieczorem na balkonie można umieścić świece, które nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat. Pozostają tylko krzesła lub narożnik…czas na relaks.

Nasza propozycja by na balkonie w bolku jeśli koś posiada dużą powierzchnie zakupić narożnik. Proponujemy Keter Provence grafitowy

 

 

Przykładowy wygląd narożnika

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + eleven =